Stowarzyszenie na Rzecz Wsparcia i Rozwoju "Z NAMI RAŹNIEJ"                         

stowarzyszenie na Rzecz Wsparcia i Rozwoju 

"Z NAMI RAŹNIEJ"

Październikowe sobotnie popołudnie spędziliśmy na wspólnym grillowaniu w siedzibie naszego stowarzyszenia. Pyszne jedzenie, wspólne tańce, spacer po lesie oraz śpiew przy akompaniamencie gitary umiliły wszystkim ten pochmurny dzień. 

Poniżej znajduje się link do artykułu w Echu Dnia gdzie został opisany nasz Piknik Integracyjny - było to oficjalne otwarcie działalności naszego stowarzyszenia

                                                                Kliknij :)

14.10.2017

09.10.2017

Zostaliśmy zarejestrowani w Krajowym Rejestrze Sądowym, otrzymaliśmy nr NIP i REGON - od tego dnia oficjalnie mamy zarejestrowane Stowarzyszenie  i możemy działać na rzecz osób potrzebujących

AKTUALNOŚCI

Nic nie daje takiej radości, jak chwile spędzone w gronie przyjaciół.

Korzystając z wolnego Sobotniego popołudnia udaliśmy się do Muzeum Zabawek w Kielcach. Niektórym wróciły piękne wspomnienia z dzieciństwa, a inni mogli zobaczyć jakimi zabawkami bawili się kiedyś ich najbliżsi. Następnie po krótkim spacerze udaliśmy się na pyszną pizzę do klubokawiarni Plejada na kieleckim Rynku. Cieszymy się, że pomimo listopadowej chłodnej pogody mogliśmy miło spędzić czas poprawiając jednocześnie integrację międzypokoleniową naszych podopiecznych. Poniżej znajduje się link do artykułu w Echu Dnia 

                                                               Kliknij :)

18.11.2017

Dzięki przychylności klubu PGE VIVE Kielce, w ramach działalności Stowarzyszenia "Z NAMI RAŹNIEJ", nasi podopieczni mogli na żywo zobaczyć i kibicować gwiazdom piłki ręcznej światowego formatu. Wszystkim udzieliły się pozytywne emocje, a radość jaką doświadczyli uczestnicy jest nie do opisania. Dziękujemy zawodnikom za tak piękny mecz i widowiskową wygraną oraz za wspólne pamiątkowe zdjęcie. Ten wieczór pozostanie długo w naszej pamięci.  PGE VIVE Kielce grało z Chrobrym Głogów i wygrali 46 :23. Zawodnicy od lewej : Uros Zorman, Bartłomiej Bis, Marko Mamic, Mariusz Jurkiewicz, Karol Bielecki, Blaz Janc, Filip Ivic. Jeszcze raz Dziękujemy !!! Poniżej znajduje się link do artykułu w Echo Dnia.

                                                            Kliknij :)

21.11.2017

Niedzielne popołudnie, w ramach działalności stowarzyszenia na rzecz wsparcia i rozwoju "Z NAMI RAŹNIEJ", spędziliśmy z naszymi podopiecznymi w Studiu Fryzjerskim "ELF" w Kielcach. Dzięki przychylności i otwartości właścicielki Edyty Jabłońskiej i całego zespołu studia, nasze uczestniczki miały okazję skorzystać z profesjonalnych usług fryzjersko-kosmetycznych. Towarzyszyła temu przyjemna i ciepła atmosfera, a efekt końcowy przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Dziękujemy wszystkim za mile spędzone chwile oraz prezenty, które wywołały dodatkowy uśmiech na twarzach naszych uczestniczek.

10.12.2017

Podczas realizacji zadania publicznego Stowarzyszenie "Z NAMI RAŹNIEJ", w ramach projektu "Poznaj moje życie, być może Twoją przyszłość", zorganizowało ognisko integracyjne połączone z przejazdem bryczkami, warsztatami, tańcami i śpiewami w Kaczynie w woj. Świętokrzyskim. Jest nam bardzo miło, że mogliśmy umilić czas naszym uczestnikom ale nie miało by to miejsca gdyby nie pomoc osób trzecich, którzy kierując się otwartym sercem wspierają działania naszego stowarzyszenia. Chcemy bardzo podziękować dyrekcji i pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach oraz Urzędowi Miasta Kielce za zaufanie jakim nas obdarzyli. Jesteśmy stowarzyszeniem powstałym kilka miesięcy temu i tym bardziej jest nam miło za okazane wsparcie ze strony tych instytucji oraz za udzielenie grantu, który pozwolił nam zorganizować ognisko integracyjne. Poniżej znajduje się link do artykułu w Echu Dnia

                                                                Kliknij :)

                                                           

28.12.2017

W Filharmonii Świętokrzyskiej, 28 stycznia o godzinie 16.00 uczestniczyliśmy w występie Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Głównym celem zespołu jest kultywowanie tradycji narodowych poprzez: muzykę, taniec, śpiew oraz słowo. Swoją działalnością zespół od ponad 60 lat ukazuje bogactwo kultury narodowej.

Z ogromnym podziwem mogliśmy obejrzeć koncert pt. ,,Hej, kolęda kolęda’’. Dzięki życzliwości Dyrekcji Filharmonii Świętokrzyskiej uczestnicy ośrodków wsparcia z terenu naszego miasta, mogli w niesłychany sposób zakończyć czas bożonarodzeniowej atmosfery.


 

28.01.2018

Dzięki przychylności klubu PGE VIVE Kielce, w ramach działalności Stowarzyszenia "Z NAMI RAŹNIEJ", nasi podopieczni mogli po raz kolejny  zobaczyć i kibicować gwiazdom piłki ręcznej. 

PGE VIVE Kielce wygrało ze Spójnią Gdynia 46:27, identycznym wynikiem kielczanie pokonali zawodników z Gdyni jesienią, a my po raz kolejny mieliśmy okazję oglądać mecz, w którym PGE VIVE zdobyło bardzo wysoki wynik 46 bramek. Dziękujemy zawodnikom za tak piękny mecz i widowiskową wygraną.

 

27.02.2018

Dzięki życzliwości darczyńcy jakim był Zarząd Targów Kielce w minione mroźne popołudnie poszukiwaliśmy wiosny. Trafiliśmy do wyjątkowego miejsca pełnego przecudownych ptaków, a mianowicie do papugarni ARA. 

Już na wstępie usłyszeliśmy "Dzień dobry" od pięknej papugi o imieniu Bolek, następnie przeogromny Teofil odgryzł koledze Arkowi guzik od koszuli :). Nasi podopieczni mogli spędzić wyjątkowy czas i mogliśmy poczuć się prawie jak na rajskiej plaży wśród urokliwych ptaków, jakimi niewątpliwie są papugi. Szukaliśmy wiosny, a udało nam się znaleźć lato. Następnie dzięki życzliwości właściciela Pizzeri Chatka mogliśmy posilić się na koniec tych owocnych poszukiwań. Także papugi+pizza=wspaniała zabawa wspaniałych ludzi podczas wspaniałego mroźnego dnia. Poniżej link do artykułu w Echu Dnia.               Kliknij :)

 

03.03.2018

Po raz drugi w okresie przedświątecznym pracownicy Studia Fryzjerskiego Elf z Kielc sprawili miły prezent i przysporzyli wiele radości grupie podopiecznych z ramienia Stowarzyszenia „Z Nami Raźniej”.
W tej cennej inicjatywie uczestniczyli: właścicielka studia Edyta Jabłońska, Marzena Koprowska, Paweł Kwiatkowski, Małgorzata Jabłońska – Pobocha oraz Oskar Jabłoński.  
Wielkie dzięki za wspaniałą, rodzinną atmosferę, mistrzowskie fryzury, które odmieniły nasze uczestniczki oraz otrzymane upominki. Efekt stylizacji można zobaczyć na zdjęciach. Zapraszamy do naszej galerii!

 

18.03.2018

W sobotę 21 kwietnia, dzięki uprzejmości klubu PGE VIVE Kielce w ramach działalności Stowarzyszenia Z Nami Raźniej nasi podopieczni zobaczyli pasjonujący mecz Ligi Mistrzów. Wspaniała atmosfera, ogromne emocje i piłka ręczna na światowym poziomie - tak najkrócej można podsumować ćwierćfinałowy pojedynek PGE VIVE ze słynnym PSG Handball. Kielczanie przegrali 28:34. Najwięcej bramek dla gospodarzy rzucił Alex Dujszebajew 7 i Michał Jurecki 4. Dla naszych podopiecznych udział w tym widowisku był ogromnym przeżyciem. Jak kibicowaliśmy na tym meczu? Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z niezapomnianego widowiska w Hali Legionów, z naszym udziałem. 

 

21.04.2018

W niedzielę, 6 maja, dzięki przychylności klubu Korona Kielce mogliśmy obejrzeć emocjonujący mecz, który odbył się na Kolporter Arenie. Było to kolejne wyjście zorganizowane przez Stowarzyszenie "Z Nami Raźniej". Wprawdzie kielecki zespół przegrał z Wisłą Kraków  0:3, ale dla naszych podopiecznych możliwość obejrzenia na żywo Bartosza Rymaniaka, Gorana Cvijanovicia, Niki Kaczarawy, Mateusza Możdżenia, czy Jacka Kiełba była sporym przeżyciem. Kibicowaliśmy podopiecznym Gino Lettieriego. Tym razem nie udało im się wygrać, ale życzymy im powodzenia w trzech ostatnich spotkaniach, które w tym sezonie pozostały im do rozegrania w grupie mistrzowskiej. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.  

 

 

06.05.2018

Corocznie 5 maja obchodzimy w Europie Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych i dlatego włodarze PGE VIVE postanowili zaakcentować ten dzień. Osoby niepełnosprawne z kilku stowarzyszeń i fundacji, przy brawach publiczności, wyprowadziły na parkiet zawodników PGE VIVE. Nasi uczestnicy pierwszy raz mogli być tak blisko znakomitych piłkarzy ręcznych, gwiazd tej dyscypliny sportu, poczuć klimat, zobaczyć szatnię. Było to dla nich duże wyróżnienie i ogromne przeżycie. Możliwość zrobienia wspólnych zdjęć z zawodnikami,przybicie piątki z Karolem Bieleckim, Michałem Jureckim - takie chwile na pewno na długo pozostaną w pamięci naszych uczestników. Poniżej znajduje się link do artykułu w Echu Dnia.                 

                                                               Kliknij :)                                      

08.05.2018

Silwoterapia, muzykoterapia, choreoterapia,  socjoterapia, dogoterapia - tak to opisują terapeuci. A jak to wygląda w rzeczywistości? W ramach działalności naszego Stowarzyszenia "Z NAMI RAŹNIEJ" mogliśmy po raz kolejny sprawić wiele radości osobom niepełnosprawnym i chorym z różnych środowisk.  Wspólna integracja, grillowanie, tańce, spacery po malowniczych zakątkach Gór Świętokrzyskich, msza polowa odprawiona przez księdza Tomasza Stradomskiego oraz świetna zabawa to tylko krótki opis tego jak spędziliśmy sobotnie popołudnie.  To wszystko nie było by możliwe, gdyby nie darowizna od Targów Kielce, dzięki ich wsparciu i rozumieniu potrzeb osób niepełnosprawnych mogliśmy tak miło spędzić czas. Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć. 

Poniżej znajduje się link do artykułu w Echu Dnia.                 

                                                 Kliknij :)     

 

 

12.05.2018

W dniu  04.09.2018 r. odbyło się nasze pierwsze oficjalne spotkanie  ,,Szkolenie integracyjne – poznaj mnie’’ w ramach projektu "Namaluj mój świat". Wówczas to 16 osób niepełnosprawnych intelektualnie miało okazję m.in. wymienić się cennymi doświadczeniami z nowo poznanymi ludźmi, spędzić miłe popołudnie poza domem obejmujące wspólny śpiew przy akompaniamencie gitary, zabawy,  a także słodki poczęstunek.

 

04.09.2018

Warsztaty plastyczne przeprowadzone w ramach projektu "Namaluj mój świat". Warto podkreślić, że niektórzy z nas debiutowali w roli artysty – malarza, jednak patrząc, a właściwie podziwiając gotowe autorskie prace chyba nikt nie ma wątpliwości, że każda z osób odnalazła się w tej roli perfekcyjnie!!!

 

05.09.2018

W ramach projektu "Namaluj mój świat" uczestniczyliśmy w 8 osobowych grupach w warsztatach plastycznych z wykorzystaniem różnych technik arteterapii. Jak się okazało nauka malowania obrazów za pomocą profesjonalnych narzędzi malarskich nie sprawiła dużego problemu. 

 

 

06.09.2018

Sympatyczni nowi znajomi, dobry humor i  piękna pogoda to gwarancja udanego wyjazdu integracyjno-szkoleniowego  dla 16 osób na działkę letniskową oddaloną 35 km od Kielc – do miejscowości Orzechówka, zorganizowanego w ramach projektu "Namaluj mój świat".
Cały dzień był wypełniony interesującymi warsztatami interpersonalnymi, warsztatami plastycznymi – malowanie obrazów w plenerze w scenerii Gór Świętokrzyskich, spacerami po lesie, ognisko integracyjne, tańce, konkursy, wspólne śpiewanie, pieczenie kiełbasek. Wracaliśmy zmęczeni, ale też pełni optymizmu na kolejne spotkanie. 
                  

08.09.2018

Sobota 15.09.2018 r. to całodniowy  wyjazd integracyjno-szkoleniowy dla młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie wraz z opiekunami.
Oj działo się  - uczestniczyliśmy w aktywizujących warsztatach interpersonalnych, zajęciach z psychologiem, oglądaliśmy wystawę artystyczną prac wykonanych przez osoby niepełnosprawne, nasze serca wzruszyły się podczas występu artystycznego zaprzyjaźnionej wokalistki. Po skończonych zajęciach i warsztatach zorganizowaliśmy ognisko oraz wspólną zabawę taneczną połączoną ze śpiewaniem piosenek przez młodzież niepełnosprawną- taki dzień możemy zdecydowanie zaliczyć do udanych. 

 

15.09.2018

Projekt pt ,,Namaluj mój świat’’ realizowany w ramach zadania publicznego ze środków Urzędu Miasta Kielce. Działania te możliwe były dzięki dotacji na ,,Organizowanie i prowadzenie szkoleń, kursów, warsztatów, grup środowiskowego wsparcia oraz zespołów aktywności społecznej dla osób niepełnosprawnych - aktywizujących zawodowo i społecznie te osoby.’’ - projekt zrealizowany w dniach 4,5,6,8,15 09.2018 r. Poniżej znajduje się link do artykułu w Echu Dnia.                 

                                                                                                         Kliknij :)     

       

                                                

To już nasza kolejna wizyta w studiu fryzjerskim ELF. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia w Galerii na naszej stronie internetowej. To był mile spędzony czas. Cały zespół studia fryzjerskiego z właścicielką Edytą Jabłońską na czele jak zwykle wykazał się pełnym profesjonalizmem i wystylizował super fryzury naszym uczestniczkom. Atmosfera była rodzinna, pełna życzliwości. Był też słodki poczęstunek oraz mikołajkowe prezenty. Jeszcze raz za wszystko dziękujemy i życzymy zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku. Poniżej znajduje się link do artykułu w Echu Dnia: 

                                               Kliknij :)     

 

09.12.2018

Po raz kolejny dzięki przychylności klubu PGE VIVE KIELCE mogliśmy wraz z grupą osób niepełnosprawnych kibicować naszej drużynie piłki ręcznej.  Mecz PGNiG Superligi pomiędzy PGE VIVE Kielce, a Chrobrym Głogów wygrała nasza kielecka drużyna 35:27. Były wspaniałe emocje oraz wspólne zdjęcie po meczu z piłkarzami PGE VIVE, za co im bardzo serdecznie dziękujemy. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz przeczytania artykułu z Echa Dnia.  

                                               Kliknij :)     

 

26.03.2019

Po raz kolejny dzięki przychylności klubu PGE VIVE KIELCE mogliśmy wraz z grupą osób niepełnosprawnych kibicować naszej drużynie piłki ręcznej.  Mecz pomiędzy PGE VIVE Kielce, a Azoty Puławy - oczywiście wygrała nasza kielecka drużyna. Gratulujemy i raz jeszcze dziękujemy za zaproszenie. 

                                          

 

20.11.2019

Kolejny raz dzięki przychylności studia fryzjerskiego ELF grupa niepełnosprawnej młodzieży mogła skorzystać z profesjonalnych usług fryzjerskich. Spędziliśmy czas w miłej i przyjaznej atmosferze, a na twarzach naszych uczestników zagościł uśmiech. Przy tej okazji dziękujemy za dobre i otwarte serca dla tych którzy potrzebują naszej pomocy Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz przeczytania artykułu z Echa Dnia.  

                                               Kliknij :)     

 

14.04.2019

Kolejny raz dzięki przychylności studia fryzjerskiego ELF grupa niepełnosprawnej młodzieży mogła skorzystać z profesjonalnych usług fryzjerskich. Zachęcamy do odwiedzenia galerii zdjęć gdzie można lepiej zobaczyć jak pięknie nasze uczestniczki wyglądały. 

                                         

 

Protokoły z wyboru najkorzystniejszej oferty:

 

1. Protokół z wyboru najkorzystniejszej oferty-zabawy taneczne

2. Protokół z wyboru najkorzystniejszej oferty-ognisko, grill

 

Zapytania ofertowe do projektu:

 

1. Zapytanie ofertowe zabawy taneczne

2. Załącznik nr 1 do zapytania formularz ofertowy zabawy taneczne

3. Zapytanie ofertowe ognisko, grill

4. Załącznik nr 1 do zapytania formularz ofertowy ognisko, grill

 

W najbliższym czasie nasze stowarzyszenie będzie brało udział w projekcie pn. "EFEKT - dostępność i rozwój usług społecznych w Kielcach". Jako partner projektu zajmiemy się rozwojem umiejętności społecznych wychowanków pieczy zastępczej jako element procesu usamodzielniania i integracji ze środowiskiem oraz realizowaniem działań terapeutycznych skierowanych do dzieci z placówek wsparcia dziennego.

 

                                         

 

1.12.2019

Zajęcia integracyjno-muzyczne w ramach projektu "EFEKT - dostępność i rozwój usług społecznych w Kielcach". Jako partner projektu realizowaliśmy działania terapeutyczne skierowane do dzieci z placówek wsparcia dziennego.                                          

 

13.07.2020

Zajęcia integracyjno-rekreacyjne połączone z zawodami sportowymi realizowane w ramach projektu "EFEKT - dostępność i rozwój usług społecznych w Kielcach". Zajęcia skierowane do dzieci z placówek wsparcia dziennego. Poniżej znajduje się link do artykułu w Echu Dnia:

                                         

                                                   Kliknij :)

17.07.2020

AKTUALNOŚCI

Kolejne zajęcia integracyjno-muzyczne w ramach projektu "EFEKT - dostępność i rozwój usług społecznych w Kielcach". Jako partner projektu realizowaliśmy działania terapeutyczne skierowane do dzieci z placówek wsparcia dziennego.                                          

 

03.08.2020

Kolejne zajęcia integracyjno-rekreacyjne połączone z zawodami sportowymi realizowane w ramach projektu "EFEKT - dostępność i rozwój usług społecznych w Kielcach". Zajęcia skierowane do dzieci z placówek wsparcia dziennego.

                                         

 

14.08.2020

Od stycznia 2020 roku do końca 2022 roku nasze Stowarzyszenie bierze udział w kolejnym projekcie unijnym "Alzheimer - model usług społecznych dla osób niesamodzielnych w Kielcach". Projekt realizowany jest przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach, a my jako partner projektu odpowiadamy za zwiększanie wiedzy, kompetencji i umiejętności opiekunów faktycznych osób chorych na Alzheimera, w tym celu zapewniamy specjalistyczne zajęcia z psychiatrą, neurologiem oraz psychodietetykiem.  

 

01.2020 - 12.2022

W ostatnią sobotę zorganizowaliśmy piknik rodzinny dla uczestników projektu "Planowanie i działanie - integracja społeczno-zawodowa społeczności Kielc" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 - 2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. 
Projekt realizowany jest przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach, a my jako partner projektu zorganizowaliśmy piknik rodzinny wraz z animacjami dla dzieci oraz z występem artystycznym pana Michała Bojczuka. Dziękujemy pracownikom Miejsca Aktywności Mieszkańców przy ul. 1 Maja w Kielcach, jak i dziękujemy pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach za pomoc podczas organizacji pikniku i oczywiście dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę i miło spędzony dzień !! 

 

04.09.2021

W ostatnich dniach zorganizowaliśmy 3-dniową wycieczkę do Wrocławia dla niepełnosprawnej młodzieży, podczas której m. in.: zwiedziliśmy ogród zoologiczny, podziwialiśmy uroki Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej, spacerowaliśmy po rynku miasta. Nie zabrakło oczywiście dobrej zabawy, mnóstwa uśmiechów, pysznego jedzenia i wspólnych wieczorków filmowo-muzycznych. Nadmienić należy, że głównym pomysłodawcą wycieczki był nasz ukochany kolega i współzałożyciel stowarzyszenia - śp. Piotr Kardas, dlatego ostatniego dnia udaliśmy się na cmentarz, gdzie młodzież mogła odwiedzić swojego przyjaciela. Mieliśmy też ogromną przyjemność spotkać się z bratem Piotra - Pawłem Kardasem - bardzo dziękujemy za to spotkanie. Marzenie Piotra o wycieczce w jego rodzime strony mogło zostać zrealizowane dzięki dobroci naszych darczyńców, za co z całego serca dziękujemy w imieniu wszystkich uczestników i całego Stowarzyszenia.

 

22.09.2021

-

24.09.2021

W ostatni piątek 26 listopada 2021r. zorganizowaliśmy zabawę andrzejkową dla uczestników projektu "Planowanie i działanie - integracja społeczno-zawodowa społeczności Kielc" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 - 2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Projekt realizowany jest przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach, w którym nasze stowarzyszenie jest partnerem. Wierzymy, że wszystkim uczestnikom było raźniej z nami podczas wspólnych zabaw, wróżb andrzejkowych oraz wesołych sesji zdjęciowych. Dziękujemy Agnieszce Stróżyk i Paulinie Gnatowskiej za tak duże zaangażowanie i wsparcie względem osób potrzebujących oraz wolontariuszkom Izabeli Fryc oraz Dominice Kasperek za pomoc podczas organizacji zabawy. Impreza była naprawdę udana i bardzo się cieszymy, że wszyscy tak dobrze się bawili, trzymamy kciuki, aby wszystkie wróżby się spełniły. Takie akcje, uśmiechy na twarzach uczestników i wspaniała wspólna zabawa dodają skrzydeł naszemu stowarzyszeniu - dzięki temu czujemy, że wspieranie osób potrzebujących zdecydowanie ma sens! Dziękujemy Wam za tak wspaniałą zabawę andrzejkową!

 

26.11.2021

2020 / 2021

25.06.2020 

06.07.2020 

"Aktywni Razem" to tytuł zadana publicznego, które zorganizowaliśmy dzięki wsparciu Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach oraz Urzędu Miasta Kielce. Na działce rekreacyjnej w Orzechówce przeprowadziliśmy imprezę sportowo - rekreacyjną, w której uczestniczyły osoby niepełnosprawne z terenu naszego miasta. Jeszcze raz dziękujemy za możliwość zorganizowania imprezy i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz przeczytania artykułu w Echu Dnia. 

                                               Kliknij :)     

 

03.08.2019

08.01.2021

Podczas ferii zimowych 2021r. nasze stowarzyszenie brało udział w kolejnych działaniach w projekcie pn. "EFEKT - dostępność i rozwój usług społecznych w Kielcach". Jako partner projektu zajęliśmy się rozwojem umiejętności społecznych wychowanków pieczy zastępczej jako element procesu usamodzielniania i integracji ze środowiskiem oraz realizowaniem działań terapeutycznych skierowanych do dzieci z placówek wsparcia dziennego. 
Zorganizowaliśmy warsztaty plastyczne oraz warsztaty z rękodzieła artystycznego, podczas których dzieci wykonywały prace m.in. dla swoich babci z okazji zbliżającego się ich święta.
Więcej o naszych działaniach w tym projekcie możecie przeczytać w artykule Echa Dnia:

                                               Kliknij :)     


15.01.2021

 

 

 

 

Zapytania ofertowe do projektu:

 

1. Zapytanie ofertowe warsztaty plastyczne

2. Załącznik nr 1 do zapytania formularz ofertowy warsztaty plastyczne

 

 

W najbliższym czasie nasze stowarzyszenie będzie brało udział w kolejnych działaniach w projekcie pn. "EFEKT - dostępność i rozwój usług społecznych w Kielcach". Jako partner projektu zajmiemy się rozwojem umiejętności społecznych wychowanków pieczy zastępczej jako element procesu usamodzielniania i integracji ze środowiskiem oraz realizowaniem działań terapeutycznych skierowanych do dzieci z placówek wsparcia dziennego.

 

                                         

 

14.12.2020 

 

Dzięki przychylności Studia Fryzjerskiego ELF osoby niepełnosprawne intelektualnie po raz kolejny mogły skorzystać z profesjonalnych usług fryzjerskich. Jesteśmy bardzo wdzięczni Edycie Jabłońskiej, właścicielce studia, jak i jej wszystkim pracownikom za okazane serce i za stworzenie tak pięknych fryzur naszym podopiecznym. Akcja została zapoczątkowana kilka lat temu przez naszego Przyjaciela, współzałożyciela stowarzyszenia, Ś.P. Piotra Kardasa, który zawsze na pierwszym miejscu stawiał dobro osób potrzebujących. Co pół roku w okresie przedświątecznym współpracowaliśmy ze Studiem Fryzjerskim ELF, upiększając fryzury naszym uczestniczkom. Teraz, kontynuując dzieło naszego Przyjaciela, nie wyobrażaliśmy sobie, żeby mogło być inaczej. Dzięki tej akcji mogliśmy raz jeszcze zobaczyć piękne uśmiechy na twarzach osób niepełnosprawnych, co nas bardzo cieszy i za co jesteśmy wdzięczni pracownikom Studia Fryzjerskiego ELF. Więcej o naszej akcji możecie przeczytać w artykule Echa Dnia:

                                                                                         Kliknij :)  

 

10.04.2022

 

W ostatni weekend zorganizowaliśmy dla naszych podopiecznych dwudniową wycieczkę na działkę rekreacyjną. Uczestnicy mieli okazję zintegrować się, cieszyć urokami otaczającej przyrody, zbierać różne owoce w sadzie oraz grillować. Niemałym zainteresowaniem cieszył się również nasz psi pomocnik, który uprzyjemniał wszystkim spędzany czas. Jak zawsze u nas - nie zabrakło uśmiechów, pysznego jedzenia oraz świetnej zabawy. Noc spędzona w urokliwym wiejskim domu dała naszym uczestnikom możliwość poczucia prawdziwego sielankowego klimatu. Wyjazd zakończył się wręczeniem drobnych upominków, za które serdecznie dziękujemy naszym darczyńcom. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim osobom, które na co dzień wspierają nasze Stowarzyszenie, za wpłacone darowizny na cele statutowe, bez których taka akcja nie była by możliwa.  

                                                                                     

 

23.07.2022

        -

24.07.2022